...:::LANCIA KLUB - FORUM:::...

Právě je stř zář 19, 2018 09:29

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned říj 01, 2017 15:13 

Zdravím zkušenější a prosím o radu. Mám možnost koupit auto s tím že má údajně tyto 2 závady:
1. zalepené lopatky turba - při cca 3500 ot to údajně spadne do nouzáku, při restartování motoru je prý zase vše OK
2. Nejde klima - důvodem je prý "vyrušená" - nefunkční kladka a daný kratší řemen, který se jí údajně vyhýbá.
Máte prosím s danými věcmi zkušenosti? Lze auto vůbec provozovat bez té kladky - co ještě všechno napíná a kde ji najdu, event. kolik stojí? Klimu asi nemám šanci vyzkoušet? Turbo je opravitelné nebo to chce jiné?

Díky všem za rady a postřehy

PříspěvekNapsal: ned říj 01, 2017 16:07 
Člen klubu
Člen klubu

Opravit jde vsechno. Otazkou je za kolik. Tzn. kolik je porizovaci cena auta.
Kompresor se da koupit z jiny Lybry na Nd tak cca 1000,- Kc, novy remen 300,- Naplneni klimy 1000,- predpokladam, ze to nebudes delat sam - prace cca 1000,-.
S turbem to bude slozitejsi a drazsi. Zalepene lopatky, spis byvaji ocesane. Pak oprava nebo vymena turba z jine Lybry, ale 110kw byva na ND malo odhad tak 5000,- k tomu pripocist tesneni pod vyfukove svody 500,- par zalomenych steftu a prace je tak 3000, protoze se do toho nikomu nebude chtít.
Podtrzeno secteno 12000,-Kc.

ex Lancia Lybra SW 2,4 JTD Intensa Černá
Lancia Delta 1.6 HF
Lancia Lybra SW 2,4 JTD Elegance Šedomodrá

PříspěvekNapsal: ned říj 01, 2017 18:36 

Děkuji za názor jen si ještě maličko dovolím poopravit:
dotaz ke klimě zněl na jakousi kladu nikoli kompresor a zda může mj. auto při jejím vyrušení vůbec jezdit, musí pokud je kladka vyrušená být nutně klima bez náplně? Co se týká turba tak zalepené - tedy asi nenaklápějící se lopatky - by signalizovaly stejnou chybu jako lopatky očesané? Neberu za slovo jen se snažím dopídit co nejvíce informací a rozhodnout se zda do toho jít či ne. Děkuji všem za názory
PS auto má pro opravdu najeto cca 262 tis km

PříspěvekNapsal: ned říj 01, 2017 20:51 

Můj názor - brát s rezervou :-)

a) Klima - prostě se to někomu nechtělo spravovat, na klimě je totiž elektromagnetická spojka a mohlo se stát kdeco - třeba to zůstalo trvale sepnuté, nebo se ta kladka klimy rozsypala a daný člověk to nechtěl řešit. Řešením bylo tam dát řemen z motoru TD - zřejmě pasoval z 2.4TD z verze, kde klima nebyla.
Na provoz si myslím že to nemá vůbec vliv - prostě to akorát netočí klima kompresorem. Opravu chápu - je lepší koupit kratší klíňák za 150 než řešit co je za problém.

b) Lopatky turba - netroufám si říct co s tím je a není... nicméně pokud turbo funguje tak jak si myslím, a lopatky jsou ovládané podtlakem, by v daném případě závada mohla být v tom, že nefunguje naklápění lopatek, ony zůstanou naklopené na MAX a právě okolo 3000 otáček už to dává moc velký tlak, takže se to projeví probliknutím kontrolky motoru a ubráním výkonu - takto jsem to už u Lybry viděl.

Pokud je auto za dobrou cenu a vše ostatní je OK tak proč ne.
Zrovna by se mi jedna Lybra hodila, tak kdyby to nikdo nechtěl a jinak byla pěkná tak dejt vědět :-) :-) :-)

PříspěvekNapsal: ned říj 01, 2017 21:51 
Člen klubu
Člen klubu

ta napinaci kladka ktera odchazi tak je potreba i kdyz das kratsi remen. tim ze vyradis klimu tak by byli v haji dve kladky co jsou nad sebou,jedna napinaci a jedna vodici. ale ty nejsou zas tak drahy jako velkej napinak kterej je hned u altiku

Iveco Daily 35C12 2,3 jtd
iveco eurocargo 2x
Peugeot Boxer 2,2 hdi
Mercedes atego
Daewo Lacetti

PříspěvekNapsal: pon říj 02, 2017 11:47 

Zkoušel jsem to hledat tady na fóru i v e- shopech a v podstatě jsem nebyl schopen zjistit o jakou kladku se jedná. děkuji

PříspěvekNapsal: pon říj 02, 2017 13:51 
Člen klubu
Člen klubu

tady jsem daval navod na kappu. pokud mas motor 2,4 tak je to stejny. na obrazku c 4 jsou dve cerny kolecka a to je jedno napinaci a jedno vodici. kdyz das kratsi remen tak to nejde pres ne a nejede klima.
na dalsich obrazcich je samotnej napinak kterej tam mas taky,ten je prave vetsinou pricnou divnych zvuku,ale remen pres nej musi byt

http://lanciaklub.cz/viewtopic.php?f=17&t=204720

Iveco Daily 35C12 2,3 jtd
iveco eurocargo 2x
Peugeot Boxer 2,2 hdi
Mercedes atego
Daewo Lacetti

PříspěvekNapsal: pát říj 20, 2017 21:22 

Já mám na 1,9 taky odpojenej klimakompresor a danej kratší řemen. A to z toho důvodu, že ten kompresor má v řiti ložiska a píská jak sviň. Ten zvuk byl fakt hroznej. Bez toho klimoše to píská míň :lol: .

Všechny časy jsou v UTC+02:00