...:::LANCIA KLUB - FORUM:::...

Právě je úte čer 18, 2019 05:04

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 30 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 08:50 

Zdravím zkušené kolegy, koupil jsem auto, dostal 3 klíče - všemi lze nastartovat, všemi lze otevřít kufr, ALE ANI JEDNÍM NELZE OTEVŘÍT MECHANICKY ZÁMEK U ŘIDIČE ( jiný tam kromě kufru není) a dálka funguje jen jedna a i ta časem umřela. Donesl jsem všechyn klíče k šikovnému elektrikáři, všechny proměřil, případně propájel studeňáky a povyměňoval baterky. Stále funguje jen ten původní a to dokonce jen občas a nevím na čem to závisí, teď zkusím 3 dotazy:
1.klíčky jsem zkoušel spárovat s dálkovým ovládáním - buď blbě neno to takhle nefunguje - co s tím?
2. Proč občas ten fukní klíček s DO nefunguje?
3. Jak se dostat do dveří a co udělat se zámkem? Jak zjistím, že tam je původní zámek - tedy že se nepokouším odemknout zámek klíči, které k němu nepatří? Bylo mi tvrzeno, že je původní a že pokud se déle nepoužívá tak že zamrzne a je třeba vyčistit. Několikeré prostříknutí WDčkem nepomohlo.
4. - to je teď nová zkušenost - centrál upgradoval svoji činnost ještě takhle - já zamknu, on odemkne, já zamku on odemkne - asi 8x za sebou - pak si dal říci - to je super =D> =D> =D>
DĚKUJU MOC VŠEM ZA NÁZORY A CENNÉ RADY :) :) :)

PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 23:35 
Člen klubu
Člen klubu

pravděpodobně je zámek u řidiče silně zoxidovaný-většinou se tak dějepři používání dál.centrálu.
Jinaktoto téma patří do karoserie.

Lancia Stratos replika v přípravě

PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 09:38 

Děkuji za radu, uvažoval jsem kam s tím, ale usoudil jsem, že v DO je baterka - tedy elektřina

PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 13:37 

Jestli máš starej klíč tak bych začal propájením desky v klíči. Jinak zámek je potřeba vyndat a rozebrat a vyčistit vložku jestli půjde rozebrat. Jelikož mám taky centrál dálkovej tak to jednou do roka prostřiknu a párkrát projedu klíčem aby zůstaly ty zámky funkční :)
Myslím že tenhle zámek bude stejnej :) http://fiatpunto.com.pl/topic18260.html

Ex: Fiat Tipo 1,9td 66kw
Ex: Fiat Uno 0,9

PříspěvekNapsal: úte lis 26, 2013 08:24 

Tak tak, z výroby je ta vložka napatlaná vazelínou a za ty roky vody a mrazů to tam skoro zkamení a do toho oxidace. Už jsem ho taky rozhýbávala raději venku.

Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

PříspěvekNapsal: úte lis 26, 2013 10:35 

Jen doplním k bodu 4.- centrál u Lybry je nastavenej tak, že pokud se operace nezdaří, stornuje příkaz. V praxi to znamená, že pokud nejsou dovřené dveře (nebo se jeden zámek nazamkne - třeba že je zatuhlej), auto se zas hned odemkne. Ještě nepříjemnější je opačný scénář, kdy se auto ze stejného důvodu nedá odemknout. Už se mi stalo, že jsem auto se zamrzlým zámkem odemknul a hned (než by se stačilo samo zase zamknout) otevřel dveře, nastartoval a šel odházet sníh. No a ja jsem zavřel dveře, centrál dokončil, co předtím nestihnul - zamknul auto. A já stál na parkovišti před zamčeným nastartovaným autem.... [-o<

Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6
ex Lancia Lybra 2.0 20V SW

PříspěvekNapsal: úte lis 26, 2013 19:16 

taky se me to uz stalo ze sem vylezl z nastartovaneho auta a po zabouchnuti dveri se vsechny zamcely :lol:

Obrázek

PříspěvekNapsal: úte lis 26, 2013 19:38 

Děkuji, takže něco s tím udělat a hlavně si dát bacha a nenechávat tam klíč uvnitř :D Tak to je radost

PříspěvekNapsal: úte lis 26, 2013 19:59 
Člen klubu
Člen klubu

Nebo mít další klíč sebou nebo někde schovaný. I když já jsem si zabouchl troje klíče kdysi do auta. :shock:

PříspěvekNapsal: úte lis 26, 2013 20:29 

Já měl vtipnej problém s Thesisem. Vybila se mi baterka, ráno přijdu k autu, centrál to ještě zvládá, vlezu dovnitř, otočím klíčem ve spínačce a nic, totální black-out. No tak co s tím? První věc pochopitelně kouknout na baterku, jestli je dobře utažená popř. to nahodit přes kabely. Jenže ouha, baterka je u Thesise v kufru a kufr má elektrický víko, takže se neotevře. Ale ok, je to chytrý, je tam ještě klasickej zámek na klíč pro podobný případy, jenže jak otočíte klíčkem v zapalování, tak se tam ten klíč uzamkne a nejde vytáhnout, dokud ho ten zámek spínačky nepustí (auto musí stát, zařazený P nebo N, motor neběží etc..), na což je zase potřeba elektrika. Takže bez elektriky nevyndám klíč ze spínačky a bez klíče neobnovím elektriku. #-o

(sklopný sedačky Thesis nemá, do kufru jiná cesta není, pod kapotou bohužel nejsou napájecí body jako maj Mercedesy, na který se daj přicvaknout kabely)

Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6

PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 00:34 

ahoj.už je pozdě, tak mi to nepálí...ale,když si otevřeš kufr klíčem, propojíš kabely na svojí baterce s jiným nastartovaným autem a sedneš pak do Thesise a nastartuješ - tak by to mělo snad jít, ne? :D
jo a ještě jedna věc- nevím jestli sis všiml, ale v manuálu je jedna divná věc nad kterou bádám.(strana 272) Tam je napsané , že propojíš + kable a pak že dáš kabel na - u auta ktrerým se nabíjíš a druhý konec - dáš na ukostření svého auta ??to jako kam ? já jsem na minulých autech vždy měl propojené + a - na baterckách a nějaké ukostření jsem neřešil. [-(

PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 10:08 

Jasně že když otevřeš kufr klíčem, tak můžeš připojit jinou baterku z jinýho auta a nahodit to, jenže problém je, že klíč je v tu chvíli zamčenej ve spínací skříňce a nejde vyndat.... :-) Takže nakonec se to řešilo druhým klíčem, ale kdyby se mi to stalo 100km od domova, tak sem dobře v ... .

Jasně že propojuješ + s + a - s -, se podívej, kam vede ten kabel od -. To je jen ukostření, nic jinýho.

Alfa Romeo 166 2.0 TB V6
ex Lancia Thesis 3.0 V6

PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 12:15 
Člen klubu
Člen klubu

Mám za to, že předepisují ukostření mimo baterku proto, aby u mínus aku nepřeskočila jiskra při připojování. Tzn. mínus kabel připojovat jako druhý, až po +.

PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 13:33 

ano minus se nepripojuje na baterku ale nekam ukostrit na motor nekde da se tak daleko lepe nastartovat nez kdyz to propojite minus na minus....

jinak dneska rano -7 st a uz mi blbnou zamky....odemcu dalkou a hned se to zamce :lol: ani ja ani me auto nemame radi zimu :D

Obrázek

PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 19:48 

Citace:
Jasně že když otevřeš kufr klíčem, tak můžeš připojit jinou baterku z jinýho auta a nahodit to, jenže problém je, že klíč je v tu chvíli zamčenej ve spínací skříňce a nejde vyndat.... :-) Takže nakonec se to řešilo druhým klíčem, ale kdyby se mi to stalo 100km od domova, tak sem dobře v ... .
já to stejně nechápu :D -asi to ale pochopím až se mi to stane :D Protože když už to nastartuješ přes kable a chvíli necháš běžet, tak se to pomalu dobíjí - popřípadě to dobiješ jízdou po odpojení druhého auta, takže nechápu to, že klíč nepůjde vyndat ze spínací skříňky, když to chvíli necháš běžet , popřípadě nabiješ jízdou :-k
nebo jako že ten klíč nejde vytáhnou ze zámku v kufru ? když je to bez štávy ? :-k

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 30 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00