...:::LANCIA KLUB - FORUM:::...

Právě je stř srp 21, 2019 21:14

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 27 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lybra - teče čelnim sklem
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 14:27 

Taky teču u šoférového sloupku nahoře :( Byl jsem měnit čelní sklo, tak jsem to tam šel zkusit reklamovat, ale řekli mi, že je to tam rezavé, tak asi nechytlo lepidlo. Takže jsem valil do servisu kde oddělali tapec a řekli mi, že tam nic rezavého není, ale je tam zaschlé lepidlo, které vypadá na první pohled jako rez. Takže zase povalím zpátky do "autoskla" a zkusím znovu reklamovat... #-o

PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 14:42 

Citace:
Taky teču u šoférového sloupku nahoře :( Byl jsem měnit čelní sklo, tak jsem to tam šel zkusit reklamovat, ale řekli mi, že je to tam rezavé, tak asi nechytlo lepidlo. Takže jsem valil do servisu kde oddělali tapec a řekli mi, že tam nic rezavého není, ale je tam zaschlé lepidlo, které vypadá na první pohled jako rez. Takže zase povalím zpátky do "autoskla" a zkusím znovu reklamovat... #-o
Přečti příspěvky zpátky, teče přes chromovou lištu.

Lancia Dedra 1.8 96kw SW
Lancia Dedra 2.0ie
Lancia Prisma 1.9TD

PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2012 10:00 

Doporučuji použít medvědí CENSORED v kelímku:

např.
http://stavochemie.cz/index.php?&Search&id=869" onclick="window.open(this.href);return false;

PříspěvekNapsal: sob čer 09, 2012 00:16 

tak uz aj ja patrim medzi tych, ktorym do Lybry tecie. Vzdy ked prsi, mam mokry stlpik celneho skla na spolujazdcovej strane. Skusal som uz listu odmontovavat, vysroboval som dva z troch srobov ktore su na streche s tym ze v predu ju nadzdvihnem, ale neslo to, akoby ju stale nieco drzalo. Okrem tych srobov pod krytkami su tam nejake ine? Alebo su tam nejake napriklad plastove uchyy, ktore treba vyrhnu hrubsou silou? Prosim, poradte, nechcem tam nieco odtrhnu, alebo zlomit.

PříspěvekNapsal: sob čer 09, 2012 18:51 

pokud vím, tak jsou tam jen ty šrouby, ale odšrouboval jsem jen ty na střeše, ty na zadní části jsem nechal(možná jsem je nenašel). Potom jsem lištu nadzcednul a opravil.

Lancia Dedra 1.8 96kw SW
Lancia Dedra 2.0ie
Lancia Prisma 1.9TD

PříspěvekNapsal: sob čer 09, 2012 19:17 

tu v teme sa pisalo, ze nejaky srob prechadza az do strechy(ak som dobrre pochopil) a ja som tam ziadny taky nevidel, kazdy srobik mal aky plechovy "mostik" do ktoreho sa sroboval, cize cez strechu neprechadzal. Mne sa listu v mieste kde konci pri celnom skle nedarilo nadzdvihnut. Ak tam nie je ziadna uchytka, mozno sa casom nejak prilepila. Nevadi, dnes som to skusil zasilikonovat dookola celu listu co je na streche bez nedzvihovania. Uz prsalo a zatial sucho. Toto asi nevydrzi vecne, ale aspon viem, ze to urcite tecie cez tu listu.

PříspěvekNapsal: sob čer 09, 2012 19:30 

sundej kryt sloupku uvnitř a mrkni zespodu jestli tam je šroub už si to přesně nepamatuji

Lancia Dedra 1.8 96kw SW
Lancia Dedra 2.0ie
Lancia Prisma 1.9TD

PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2012 14:02 

Takže situace došla tak daleko, že mi přestala přepínat klimoška směr foukání, foukalo to jen na čelní okno a když jsem dal i manuální přepnutí třeba na nohy, tak to jen trošku uvnitř jakoby klepkalo ale vyplo se jen foukání na okno a na nohy to nefoukalo vůbec. Až to všechno vyschlo, po zhruba týdnu, vše začalo opět normálně fungovat. Stalo se to dvakrát a usoudil jsem, že od zatékání vlhnou relátka pod pravým sloupkem skla a ta pak nepřepínají ofukování. Zasilikonoval jsem to jednoduše tak jak to tady uvádí kolega - sundal jsem ale jen první krytku a silikon narval co to šlo směrem dopředu. Od té doby v podstatě neustále prší a já mám na sloupku sucho a klima funguje bez problémů. K tomu není co dodat. :s-l:

PříspěvekNapsal: čtv kvě 15, 2014 00:38 

Od té doby, co jsem začal používat střešní nosiče do fixních bodů, mně též zatéká voda. Lištu jsem zkoušel nadzvednout abych ji přisilikonoval, ale nepodařilo se mi ji uvolnit, ačkoliv jsem odšrouboval všechny šrouby pod krytkami. Jak jsem s ní lomcoval, zatéká mi již při průměrném dešti. Mám buď mokrý A sloupek, nebo mokrý bezpečnostní pás,tedy teče dolů B sloupkem - vše na straně řidiče. Můžete mi někdo, prosím, poradit, jak lištu oddělat,nebo jak zamezit tomuto zatékání?

PříspěvekNapsal: čtv kvě 15, 2014 09:11 
Administrator
Administrator

Lišty drží na těch imbusech pod krytkama a pak na sroubech. Po jednom jsou na kraji lišty i čelního skla - musí se porozdělat strop a dva na každé straně na konci lišty u kufru. Musí se demontovat kryty C sloupků

Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

PříspěvekNapsal: čtv kvě 15, 2014 10:42 

Děkuji!

PříspěvekNapsal: pon črc 21, 2014 20:40 

Zatékání opraveno!
Problém byl v tom, že střešní příčníky, které jsem začal používat, mají delší šrouby. Přičemž když jsem je utahovat, roztáhly spoj plechů, který je v járku pod lištou a vzniklou dírou zatékalo. Dále ještě teklo šroubem, který drží lištu skrz střechu hned u čelního skla. Vše zasilikonováno a po hadicovém testu, myčce a dnes průtrži mračen zcela sucho. Úspěch obrovský!!!
Ještě si dovolím poradit pro budoucí opraváře:
Lištu v žádném případě nesilikonovat kolem dokola - to není řešení. Teklo by stejně skrze krytky do járku pod lištou a následně do auta. Lišta v podstatě nemá plnit vodotěsnou funkci.
Lišta tedy drží na třech imbusech pod krytkami a na třech šroubech (matička č.10) skrz střechu. První je hned na začátku u čelního skla. Stačí vyškubnout tapec A sloupku a mírně odchlípnout stření tapec. Pod černou gumovou krytkou je ona matička. A zbývající dvě jsou na konci lišty vzadu. Musí se sundat tapec D sloupku. Nahov... přístup.
Tož tak.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 27 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2

Všechny časy jsou v UTC+02:00