...:::LANCIA KLUB - FORUM:::...

Právě je stř zář 26, 2018 14:15

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 304 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 4 521 Další

Jak dlouho vám vydržely?
míň než 10tisíc km 25%  25%  [ 5 ]
10-20 tisíc km 20%  20%  [ 4 ]
20-40 tisíc km 20%  20%  [ 4 ]
40-80 tisíc km 0%  0%  [ 0 ]
80tis. a víc 35%  35%  [ 7 ]
Celkem hlasů: 20
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Silentbloky stabilizační tyče
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 14:50 

Není to ani rok co jsem to nechával měnit, první tam dali blbý průměr a teď se mi zase začíná ozývat rachot s přední nápravy.
A to tehdy šly ramena, čepy, tyčky, a ty silentbloky.

Podle charakteru zvuku mám podezření zase na ty silentbloky, dělá to hlavně když se auto zahoupe, když jedno kolo najede na nějakou nerovnost - stačí vlnka na asfaltu ... nějaké příčné nerovnosti mu moc nevadí.

Hlavně tentokrát nehodlám nechat v servisech dohromady 3000 za 2 gumové blbosti. Buď to vyřeším s někým z klubu kdo to neposere, nebo si to vyměním sám.

Předmět příspěvku: Re: Silentbloky stabilizační tyče
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 15:23 

Mám to samý u Kappy, to uložení stabilizátoru, něčím to ale přicpu a bude hotovo...

PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 21:03 

Tak až tohle vyřešíš, tak se hlásim taky. Obecně ty gumy co se prodávaj neoriginál stojej za h.o.v.n.o. Mně to mlátí taky a cizí zvuky v autě nemám rád :evil:

PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 21:09 

Pepo, přesně jak říkáš... mě v autě serou jakékoliv zvuky. I když toto nemá vliv na jízdní vlastnosti, tak ten komfort jde úplně do prde**. Člověku pak připadá, že jede v nějakém žebřiňáku vyklepaném a ne v Lybře. :(

Vím že se tady na foru někde řešilo, že to někdo sháněl... i za dobré prachy... Kvalitu ale bude muset posoudit někdo, kdo to tam dal.

PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 22:15 
Administrator
Administrator

O pár řádků níž je téma Silentbloky stabilizátoru lybra- koupě neboli to stejný.Už se tam probíralo všechno možný. Ale s tím hlasováním to je docela dobrej nápad taky by mě zajímalo komu to vydrží.

Teď dotaz: Když jste ty gumy měli v rukách byla uvnítř jen guma nebo jste tam měli takovej "gumotextil"(jak když máš zahradní hadici)? Protože ty tam mám ve předu a je docela dlouho klid.Vzadu jsem dal menší průměr a je taky klid.

Edit:myslím že to byl kůrkyn kdo to sháněl.

PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 23:42 

No, musim pridat obecnu skusenost co sa tyka vydrze podvozka Kappy. Po dovoze z IT, to bola doslova zehlicka nerovnosti (snad lepsia nez Thesis) a jazdne vlastnosti, no klobuk dolu - cakal som, ze auto tejto triedy bude drzat dobre ale predcilo to vsetky moje ocakavania. Svoje nadsenie som ale pripisoval velkemu skoku pri presadnuti z uz dost ojazdneho auta o triedu a pol dole (Mitsubishi Lancer). Casom som to ale vylucil, mal som tu moznost skusit vacsinu sucasnych aut od malych az po velke ceske "luxusne kociare" :D Vtedy som si uvedomil, ze Kappa je skutocne vynimocna. Jej suverenita na dialnici, kde sa pri jej kupnej cene vyslovene usmievate stastim ked v spatnom zrkadle vidite ludi v predrazenych nemeckych krabiciach. Kto bude namietat, ze Kappa je predsa velka a az tak moc dobre nedrzi - ano velka vacsina K ma podvozky kompletne vymlete - nedrzia. Moje auto malo skutocnych 130tis. km (rocnik 95), kto videl na zraze, potvrdi ze nevyzera na viac.
Ako pribudali kilometre na ceskych aj slovenskych cestach, uz podvozok stracal suverenitu...zacal viac reagovat na bocny vietor a auto sa viac naklanalo. Vysledok prehliadky servisu bol vyteceny predny pravy tlmic a vybity lavy cap riadenia. Zohnal som za slusnu cenu japonske KYB a bol som zvedavy na zmenu. V ocakavani po par metroch od doktora Sedlaka (ktory vymenil naviac komplet capy a spravil geometriu) som vedel, ze je dobre =D>
Casom, kedze jazdi Kappa na dlhych trasach vzdy s plnym obsadenim a kufrom klesla zadna cast nepekne nizko k zemi. Zo zaciatku to nebolo take strasne, ale rychlo zacala reagovat aj na dve 50kg osoby aj s topankami - zadok na zemi. No bol to v podstate len opticky problem, ale nasledne sa zadna cast auta pri rychlejsej jazde zacala pri prejazde nerovnosti kolisat (v rychlostiach 180-200kmh dost neprijemne :roll: ) Tuto na klube sa mi podarilo zohnat prakticky zadarmo nove tlmice Monroe, chcel som pri tejto prilezitosti vymenit aj pruziny ale to som este netusil aky velky problem je ich zohnat. Nakoniec som nove pruziny nasiel na polskom aukre. Po vymene (ako inak u doktora Sedlaka :D ) som bol uz na parkovisku pri optickom pohlade nadmieru spokojny. Zadna cast bola konecne v spravnej vyske a kolisanie prestalo, auto drzalo nadherne. Dnes aj po vymene tychto dielov, musim povedat, ze uz to proste nie je ono. Rozmyslam, ci mozu byt na vine silentbloky, ktore maju urcite dost (uz len vek - 16 rokov), stabilizatory, horne ulozenia tlmicov - neviem. Na internete som nasiel opravnu sadu na predne ramena, dokonca aj silentbloky stabilizatorov (dilyfiatov.cz), na zadnu cast nieco tiez ale menej. Na klube je vela temat kde sa riesi podvozok Kappy, ale v podstate som nikdy nenasiel pripevok alebo cloveka, ktory by jasne povedal, ze vie co kde a ako vymenit aby to bolo ako ma byt.

Ospravedlnujem sa za OT, ale ked uz sa tu riesi vydrz...chcel som nadhodit tema k diskuzii a radam co kde zohnat. Kappa je uz vyslovene srdcova rodinna zalezitost - chcem aby bola v dobrom stave sluzila este dlho :)

Ex:Lancia Thesis 2.4JTD 03'
Ex:Lancia Kappa 20V Turbo 99' 245PS/390Nm by PhoB
Ex:Lancia Kappa 16V Turbo 95'

PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 09:12 

všeobecnej problém podvozkovejch dílů je bez ohledů na značku že ať koupíš cokoliv tak už to prostě není stejný jako originál takže i kdyby si vyměnil komplet všechno co na zavěšení kol najdeš tak jízdní vlastnosti ani životnost už prostě stejná nebude pokud nekoupíš díly stejný jako se dávaly na výrobní lince a to je dneska prakticky nemožný

PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 00:31 

Kuwa to mi neřikej, že už všichni ty debildruhovýrobci to vyráběj ze žvejkačky. Já už i přemejšlel,. že ty posraný silenbloky z něčeho vyrobim :lol: , páč měsíc až dva trvanlivost to je fakt na h.o.v.n.o :?

PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 00:36 
Administrator
Administrator

Měli jste tam ten vnitřek vylepenej tím nesmyslem co vypadá jsk zahradní hadice nebo jste tam měli jen surovou gumu?Já to tím vylepený měl a drží (předek) Zadní jsem koupil menší a drží taky.

PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 00:47 

Čoveče moc si to už nepamatuju, ale myslim že tam nějakej textil byl. A vydrželo to kulový :?

PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 00:51 
Administrator
Administrator

Bohužel korner už v brně není že bych se te paní zeptal od koho to je. :? Jedině zavolat do Hulína a zkusit objednat ale nemusí mít toho stejnýho dodavatele.Stálo to 135 kč ks.

PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 01:22 

já tak nějak po očku sleduju, že tu zápasíte s nějakýma siláčema na Kappách a Lybrách, ale pořádně tomu nevím hlavy paty, našel by se někdo ochotný, kdo by mi ukázal třeba na obrázku z Eperu o který díl jde? nebo alespon fotku toho dílu? že bych se případně zapojil do laborování při hledání alternativy :)

PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 09:33 

podle e-peru ty gumy koupit nejdou dá se koupit jedině celej stabilizátor včetně silentbloků ale za hodně peněz proto se to řeší nouzově druhovýrobou kde se dají sehnat samotný gumy. Při výměně se musí nejdřív rozdělit ta kovová objímka která je normálně nerozebiratelná. Problém je že ty gumy existujou v několika průměrech a ne vždycky to funguje je potřeba když se to už takhle mění koupit gumy s menší dírou než je průměr stabilizátoru protože nebejvá opotřebená jenom ta guma ale i samotnej stabilizátor a i když naměříš že stabilizátor má průměr 21mm tak v místě kde drží v tý gumě už bude slabší navíc je potřeba aby ta guma tam držela pořádně na fest takže když díra v gumě bude o milimetr i o víc menší tak o to líp to tam potom bude držet ta objímka to pak pěkně stáhne a celý to má smysl a něco to vydrží. Pravda je že se to dost blbě mění a když to ještě tam musíš rvát násilím tak je to problém ale dá se to

PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 11:03 

Simmy:
Příloha:
P1060350.JPG
P1060350.JPG [ 195.13 KiB | Zobrazeno 2496 x ]
Příloha:
P1060348.JPG
P1060348.JPG [ 197.91 KiB | Zobrazeno 2496 x ]
Příloha:
P1060346.JPG
P1060346.JPG [ 193.39 KiB | Zobrazeno 2496 x ]
Příloha:
P1060343.JPG
P1060343.JPG [ 198.4 KiB | Zobrazeno 2496 x ]
Doufám že ty obrázky forum nějak nerozhodí... pokud ano tak se omlouvám.

PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 11:04 

Citace:
já tak nějak po očku sleduju, že tu zápasíte s nějakýma siláčema na Kappách a Lybrách, ale pořádně tomu nevím hlavy paty, našel by se někdo ochotný, kdo by mi ukázal třeba na obrázku z Eperu o který díl jde? nebo alespon fotku toho dílu? že bych se případně zapojil do laborování při hledání alternativy :)

tady máš topic, kde jsem vše popsal i s obrázkama:
forum/viewtopic.php?f=6&t=161347&start=75
a zde:
forum/viewtopic.php?f=6&t=161347&start=90
proč jsou obrázky smazány netuším, možná to někdo přehodil do placené sekce.
šlo o kappu.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 304 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 4 521 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00