...:::LANCIA KLUB - FORUM:::...

Právě je pát kvě 24, 2019 03:28

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 70 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob led 06, 2007 19:49 
Administrator
Administrator

tak sem dneska koukal na měrku a z maxima co tam bylo po výměně je tam teď půlka....je pravda, že od té doby sem najel 5000 km.....kolik se tak ztratilo toho oleje? kolik je to tak cca litránků?

Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob led 06, 2007 22:34 

Rozdíl mezi min a max je prej cca litr..

Předmět příspěvku: SPOTŘEBA OLEJE
PříspěvekNapsal: sob led 06, 2007 22:39 
DĚKUJI ZA VŠECHNY RADY, KTERÉ MAJÍ SNAHU MI POMOCI SE ŽROUTEM OLEJE, GUFERKA JSME MĚNILI DNES , ZJISTILI JSME ,ŽE DŘÍVĚJŠÍ MAJITEL ASI JEZDIL BEZ OLEJE A TÍM SE VYDŘELA VAČKA, TAKŽE TEĎ MAKÁME NA OPRAVĚ VAČKY A POTÉ BUDEME PO SLOŽENÍ MOTORU ZJIŠŤOVAT DO JAKÉ MÍRY TO BYLO GUFERKAMA. ZATÍM MOC DĚKUJI VŠEM, JAKMILE SE MOTOR SLOŽÍ DÁM O SOBĚ A PROBLÉMECH VĚDĚT

Předmět příspěvku: olej-hlava
PříspěvekNapsal: sob led 06, 2007 23:45 

Citace:
A taky jeste neco pokud jsi si jisty ze je tesneni v poradku tak to taky muze byt hlavou valce, ja jsem koupil moji Kappu s poruchou motoru s tim ze je praskla hlava ten borec co ji mel prede mnou ji taky uvaril, hlavu jsem nechal opravit a ten co mi to delal rikal ze kdyz uvaris motor tak se vetsinou hlava pokrouti u moji hlavy valce to tak bylo, musel ji srovnat a ubral na plose 2,5mm mez se mu ji podarilo srovnat tak jestli ji nemas taky pokroucenou a nepronika ti ten olej mezi blokem,tesnenim pod hlavou a hlavou valce i pres to ze to mas dobre utazene.

Ale ja bych asi zacal tim nejjednoduchsim, podival bych se na ty guferka ventilu a taky bych je asi vymenil neni to nejak nakladna polozka ja jsem za ne dal 16,-kč za jeden. Kdyz tak napis na co si prisel.
No nechci bejt moc rozumnej ale 2.5 mm srovnávat hlavu tak to je podle Mě dost , řekl bych že ta hlava je spíš na VYHOŽENí .Prutože 2.5 mm na spodu je i2.5 mm na vačce a ta musí po pár kilometrech prasknout .Takovou vlnu nemůže přežít .Hlavy se srovnávají ve stokách , max.desetinách ane v milimetrech , to se shání druhá ????
Lancia Kappa 2.4TDS
Alfa 75 2.0 TD
Fiat Uno 1.3 D

Předmět příspěvku: Re: olej-hlava
PříspěvekNapsal: ned led 07, 2007 15:21 
Citace:
Citace:
A taky jeste neco pokud jsi si jisty ze je tesneni v poradku tak to taky muze byt hlavou valce, ja jsem koupil moji Kappu s poruchou motoru s tim ze je praskla hlava ten borec co ji mel prede mnou ji taky uvaril, hlavu jsem nechal opravit a ten co mi to delal rikal ze kdyz uvaris motor tak se vetsinou hlava pokrouti u moji hlavy valce to tak bylo, musel ji srovnat a ubral na plose 2,5mm mez se mu ji podarilo srovnat tak jestli ji nemas taky pokroucenou a nepronika ti ten olej mezi blokem,tesnenim pod hlavou a hlavou valce i pres to ze to mas dobre utazene.

Ale ja bych asi zacal tim nejjednoduchsim, podival bych se na ty guferka ventilu a taky bych je asi vymenil neni to nejak nakladna polozka ja jsem za ne dal 16,-kč za jeden. Kdyz tak napis na co si prisel.
No nechci bejt moc rozumnej ale 2.5 mm srovnávat hlavu tak to je podle Mě dost , řekl bych že ta hlava je spíš na VYHOŽENí .Prutože 2.5 mm na spodu je i2.5 mm na vačce a ta musí po pár kilometrech prasknout .Takovou vlnu nemůže přežít .Hlavy se srovnávají ve stokách , max.desetinách ane v milimetrech , to se shání druhá ????
Lancia Kappa 2.4TDS
Alfa 75 2.0 TD
Fiat Uno 1.3 D
Taky jsem si to myslelm muj selsky rozum mi rikal ze to mepujde opravit ale ten chlapek co mi to delal mi to vysvetlil a to tak ze se musi o tu samou miru zapustit i sedla ventilu a semozrejme upravit i ventilove vule jinak by byly ventily porad priotevrene tak jsem mu to tam vsechno dovezl (ventily vacku, pruziny zdvihatka,proste vsechno co jsem predtim sundal) a on mi udelal celou generalku hlavy i ze zaskrabanim vacky, zatim mam najeto 5000 km a vse v pohode a motor ma zvuk jak novy a to ma najeto 200 tiskm. Kdyz to vezmes logicky tak u komurkovych motoru jde pist az k hlave takze mi tim vubec nezvysil kompresni pomer, ten chlapek se tim zabyva uz 15 roku takze nejake skusenosti s tim asi uz ma. Kazdopadne jsem velice spokojen jak mi to opravil a sel bych do toho podruhe zase.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned led 07, 2007 16:06 
Co jste dělali s tou hlavou , to je vše v pořádku . Ale měli jste tedy udělat ještě jednu věc a to na horizontce srovnat uložení vačky . Přece 2,5 mm je na hlavě velká míra ,jestli Ti motor funguje tak to asi jenom proto že je vačka na ložiskách dost volná a neláme se . Tak přeji aby ještě dlouho fungoval .

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned led 07, 2007 16:08 

Citace:
Co jste dělali s tou hlavou , to je vše v pořádku . Ale měli jste tedy udělat ještě jednu věc a to na horizontce srovnat uložení vačky . Přece 2,5 mm je na hlavě velká míra ,jestli Ti motor funguje tak to asi jenom proto že je vačka na ložiskách dost volná a neláme se . Tak přeji aby ještě dlouho fungoval .

Zapoměl jsem se přihlásit .

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned led 07, 2007 18:12 
Vidim ze se v tom taky vyznas, to co pises taky delal, udelal mi na te hlave kompletni GO, musel srovnat jak spodek hlavy tak i ulozeni vacky proto taky potreboval vsechny dily i loziskove domky lozisek vacky.

Předmět příspěvku: Re: spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: stř led 10, 2018 10:17 

no , já mám spotřebu oleje Lancia Dedra 1.8 16 v. cca odhadem 0,1 l na 1000 km, ale je fakt že mam motor po repasi v excelentnim stavu.

Předmět příspěvku: Re: spotřeba oleje
PříspěvekNapsal: stř led 10, 2018 15:34 

2.4 JTD, najeto 275000, těch cca 13000 za které měním vůbec nedolejvám - tak jen teď abych to nezakřikl :D

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 70 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2 3 4 5

Všechny časy jsou v UTC+02:00