...:::LANCIA KLUB - FORUM:::...

Právě je stř lis 21, 2018 18:08

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výplach motoru
PříspěvekNapsal: sob kvě 20, 2017 19:40 

Rád bych se zeptal na váš názor ohledně výplachu motoru. Koupil jsem si v bazaru ojeté auto a uvažuju o výplachu, jelikož mám trochu pochybnosti o tom, jak se předchozí majitel o motor staral. Ale zase jsem na http://kralmotoru.cz/media/vyplach-moto ... -jak-na-to četl, že tímto způsobem může dojít k zadrhnutí některých součástek motoru. Podstatně lepší variantou je podle nich výplach novým motorovým olejem, který kaly nerozpouští, ale rovnou vyplaví, protože v soustavě dokáže proudit podstatně rychleji než dekarbonizační přípravek a navíc má na motor regenerační účinky. Co si o tom myslíte? Vyplachujete speciálními připravky nebo rovnou novým olejem?

Předmět příspěvku: Re: Výplach motoru
PříspěvekNapsal: sob kvě 20, 2017 20:53 

Podle mě je to pro standartní motor hovadina. Vyplachoval bych novým olejem - nic nezkazíš, když ho po 1000km pokud možno komplet vypustíš a dáš zase nový + filtr. Ty "rady" jsou napsané dost zvláštně...Od karbonu se dobře čistí párou - stříkáním vody do sání, ale vždycky se může něco pokazit...Základní pravidlo je, nespravovat nic co funguje.

PříspěvekNapsal: pon kvě 22, 2017 08:48 

Já motor vyplachuju dá se říct pravidelně, olej měním po 10-12tis. km, dávám Selenii WR 5W40, k tomu kupuju obyč sudový 5W40 za 60,- litr a aspoň jednou vypláchnu tím stylem, že vypustím olej a sundám filtr, ten nechám vykapat a natočím zpět, naliju suďák a nechám motor vrnět 10 min., mezitím ho párkrát prošlápnu a podržím ve vyšších otáčkách.. pak všechno vyměním za fungl. Jezdím teda spíš dálky, ale nový olej je kolikrát čirý i po 6-7 tisících..

PříspěvekNapsal: pon kvě 22, 2017 10:58 

Na Lybře jsem to nikdy nedělal, za mě najeto přes 100tis. tedy výměna oleje proběhla 10x a nebyl problém.
Řekl bych, že ty motory jsou dobře udělané a na úsady v olejovém okruhu netrpí.

Docela by mě ale zajímaly další (obecné) zkušenosti, protože mě trochu zlobí Meriva 1.6 16V, kde se zřejmě usazuje karbon na vodítkách ventilů. Motor zatím zlobí jen chvilku za studena a z mého pohledu je to ve stádiu kdy by se to mohlo dát rozpustit chemicky.
Otázkou je, zda zvolit nějaký brutální proplach BG přípravkem a udělat to jednorázově. Nebo něco přidat do oleje ať se ten karbon pomalu rozpouští. Oba postupy asi nesou své riziko.

PříspěvekNapsal: pon kvě 22, 2017 17:05 

To nepomuze.
Pokud to jezdi kratke trasy tak to bude drhnout za chvili znova. Konci to dirou v inkriminovanem ventilu. Tam pomuze jen hlava dolu a projet voditka trosku vetsim prumerem. Pak uz to neudela. Todle je nerest snad vsech 16V opel motoru. Ta dekarbonizace pomaha jak kdy uz se i stalo ze po dekarbonu sla hlava dolu hned neb se ventil prestal zavirat.
Na bg a jine vymysly bych zapomnel. 5l kanystr hadicku od kapaku i s nastavenim , hadicku nasadit nekam za klapku nastavit davkovacem prutok aby to nebralo moc vody najednou, nejakym zpusobem nastavit cca2500 ot a nechat bublat nez to tu vodu vycucne samo. Hodnekrate to pomuze ale nekdy i ne viz vyse.

Všechny časy jsou v UTC+02:00