...:::LANCIA KLUB - FORUM:::...

Právě je pát říj 19, 2018 07:30

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lancia Thesis - prehrievanie vody
PříspěvekNapsal: stř srp 12, 2015 16:30 

Dobry den,

mam problem s prehrievom vody. Mal som predtym problem ze ked som siel do dlheho stupaku(pracujem v Alpach) napriklad 10-15 minut tak sa mi zacala voda nahrievat ale ked som zastavil na minutu hned padla na 90 a potom som mohol pokracovat kus ked zase nezacalo nahrievat ale tesne za 90 do 100 stupnov. Ked som siel do dedinky kde robim do kopca v pohode nic sa nedialo ale ked som si zapol klimu zacalo do toho isteho kopca pred dedinkou nahrievat alebo ked som siel pomalicky hore za nejakym nakladnim tak zacalo nahrievat ale ked som ho obehol a siel normalne svojou rychlostou tak teplota sa hned spadla na 90.Ventilator mi nezapinalo pokial nepreslo cez 100 stupnov.
To bol predtym problem.

Teraz mam problem ze som siel dole do mesta normalne na rovinke kde predtym nic rovna cesta ziadny stupak pozeram a teplota 110 stupnov. Hned som zastavil a pockal nech vychladne. Potom som pokracoval autom a stale 90 bolo a ked som startoval v meste tak ma vyhodilo do nudzaku(chybu vypisuje na EGR ohladom spalin, bude asik zanesene) a stale 90 ale ked som odbocil hore smerom do kopca do dedinky asik po 300 metrov sa mi zacala prehrievat voda. To bolo predvcerom a vcera som siel do mesta zisiel som dole a zacala sa znovu prehrievat tak sme zasli do servisu a len tak prezriel a chladic horuci aj kurenie v aute bavilo a vsetko pozrel cez diuagnostiku a ze vsetko v pohode . Odpinkal ma ze si mam ist dat skontrolovat do autorizovaneho. Teplota pri jazde vonku bola v tieni asik 37 stupnov. Vecer som siel skusit ci sa bude prehrievat ked bude 22 stupnov a do dedinky som dosiel a to asik 10 min jazdy tak voda sa zacala s novu prehrievat a som si vsimol aj ze ked bol studeny motor sa mi omnoho rychlejsie nahrieval ako predtym. Ked som sa vracal tak od tej odbocki do dedinky trva cesta asik 5 min a som siel asik vysse pol hodiny. Hned na zaciatku mi vybehla na 110 tak som pockal a jak sa schladila pokracoval ato som opakoval asik tri krat a na stvrty ked som tak zastavil auto mi hodilo do nudzaku a po 10 sekundach mi spadla hned na 95 stupnov tak som pokracoval do kopca sla na 100 ale nie viac a som dosiel na rovinku pred garaz taku sto metrovu a hned pomalicky sla na 90 a ked som vchadzal do garaze tak teplota 90 a som mal problem pol hodiny ju dat dole so 110 na 90.
Od kedy mam ten problem tak ventilator ked pride teplota nad 90 hned zapina a nad 100 uz ide v plnom prude.
Termostat 1 rok stary
Vodna pumpa 1,5 roka stara
Nadobna na tekutinu 5 mes. stara.
Dakujem za odpovede :)

Předmět příspěvku: Re: Lancia Thesis - prehrievanie vody
PříspěvekNapsal: čtv srp 13, 2015 00:23 

Rozmyslam ci nebude usadeni chladic na aute lebo ked idem s kopca tak teplota mi klesa ked je prehrieta alke idem do jemneho stupaku nebadatelneho tak sa jemne nahrieva.

Předmět příspěvku: Re: Lancia Thesis - prehrievanie vody
PříspěvekNapsal: čtv srp 13, 2015 18:46 

90 stupnu je snad OK, ne? vždyť je to akorát v polovině stupnice. Ta ručička se má pohybovat v polovině té stupnice a někde jsem četl že optimální je mezi 80-110(?). Pokud by se ti začlo přehřívat tak by ti začla svítít ta kontrolka co je přímo v tom ukazateli a zároveň by se ti měla ukázat hláška ENGINE COOLANT TEMPERATURE HIGH. Dle manuálu bys měl vyčistit přední chladič od bordelu (mušky a podobné svinstvo které snižuje účinnost). Sahara se v těchto vedrech normálně zapíná ( u thesise je to jako motor od letadla :) )

Všechny časy jsou v UTC+02:00