...:::LANCIA KLUB - FORUM:::...

Právě je ned led 21, 2018 16:37

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 23 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Natlakovana expanzni nadrz.
PříspěvekNapsal: čtv črc 27, 2017 09:19 

Je to taková poslední naděje...

Když mi tehdy odešlo těsnění pod zadní hlavou, tak jsem chodil po internetu a zkoumal, jestli to nemůže být ten výměník.
U mě šla voda do oleje, tak naděje (že to bude jen výměník) byla menší, protože olej mívá vyšší tlak.
Tehdy jsem měl stažené i fotky rozebraných motorů a koukal jsem, jestli je možné, aby se prasklým těsněním propojily kanálky - bohužel si voda našla cestu do kanálku kudy se vracel olej do vany.
Při pohledu, kudy ta voda šla, tak to člověku hlava nebere, že se tak dlouho prokousávala kovovým těsněním.

Takže to může být úplně cokoliv.

Ale jestli se tlačí olej do vody, přičemž olej má větší tlak - tak to stále ten výměník může být. Rozhodně se vyplatí ho zkontrolovat.
Taky by nebylo špatné projít pár webů a zjistit, jestli to třeba někdo už neřešil - často člověk zjistí, že ten problém má hodně dalších lidí a Ti třeba napíšou čím to bylo.

A taky bude chtít podniknout nějaký krok, ať se zachrání motor - možná tam dát nový olej, ať nerezaví vnitřek motoru.
Možná vypustit vodu - pokud to někde budeš táhnout, tak 30 sekund motorového chodu pro vyjetí z parkovacího místa by to mělo zvládnout i bez vody a pak už na laně nebo na tyči bez motoru.

Ještě teď si vzpomínám, jak jsem ležel z půlky na sněhu, z půlky v kaluži a vypouštěl olej z motoru, ať tam není ta CENSORED :-)
Když to auto miluješ, není co řešit.

PříspěvekNapsal: ned srp 06, 2017 22:51 
Člen klubu
Člen klubu

Tak jelikož nemůžu stejně nikde sehnat ten výměník, tak zkusím tento postup 8-) . Děkuji za radu!

PříspěvekNapsal: úte srp 15, 2017 01:13 
Člen klubu
Člen klubu

Citace:
Stala se mi tato situace s odstupem cca 14 dnu dvakrat. jednou pri ceste na dovolenou, ukoncenou po asi 50km jizdy. Pri zpatecnich 50 km uz v pohode. Po druhe asi po 17km, par km popojizdeni v kolone. Dojel jsem do cile, rafika teplomeru v obou pripadek byla po celou cestu na pulce ci kousicek za pulkou. Expanzka plna chladici kapaliny. Tlakem sycela ven. Horni hadice do chladice i chladic horky. Ventilator fungoval. Pri zapnuti ventose mam trosku pokles napeti, kontrola behem cesty pohledem na voltmetr. Po nejakem case stani auta, zmizne obsah preplnene kapaliny poric z nadrzky. V obou pripadech bylo teplo. Horko bylo v tom prvnim pripade jizdy.Mnozstvi chladici kapaliny pred jizdou v norme, mezi min. a max. ryskou. Nevim kde hledat problem , snad v termostatu ? Dekuji za radu .
Podle toho co píšeš je auto naprosto v pořádku, pokud se chladí na provozní teplotu a topení na povel topí není co řešit. Ckladicí soustava je tlaková a pokud se ohřeje tlak se zvýší a hladina sníží díky roztažením hadic, po vystydnutí se vše vrací do normálu.

AUTOSERVIS 739404942
JM AUTOSLUŽBY Říčany

PříspěvekNapsal: úte srp 15, 2017 01:18 
Člen klubu
Člen klubu

Citace:
Jen si tu ujasním podobný problém :? . Včera po jízdě kouknu pod auto a kape z expanzky místo frízy taková hnědá srágora,kouknu do motoru a expanzka řádně natlakovaná ,motor rozpálenej,chladič studenej a na měrce žádný olej :cry: . Je tu ještě jiná možnost závady než těsnění pod hlavou či hlava kaputt??
Bojím se že to u tebe pravděpodobně bude těsnění nebo hlava, o jaký motor se vlastně jedná?

AUTOSERVIS 739404942
JM AUTOSLUŽBY Říčany

PříspěvekNapsal: stř srp 16, 2017 07:36 
Člen klubu
Člen klubu

2.0 20v 5V 107kW r.v.95,bohužel už mi potvrdily nezávisle dva mechanici stejný verdikt :cry: . Paradox je,že mě každý varoval,že mi odejde automat a ejhle,motor kaputt a převodovka je úplně v pohodě :shock: . Jelikož je mi ale Kapice líto,tak jsem si přivezl další :lol: a tuto si nechám na náhradní díly :wink: .

PříspěvekNapsal: sob srp 19, 2017 17:29 
Člen klubu
Člen klubu

Citace:
2.0 20v 5V 107kW r.v.95,bohužel už mi potvrdily nezávisle dva mechanici stejný verdikt :cry: . Paradox je,že mě každý varoval,že mi odejde automat a ejhle,motor kaputt a převodovka je úplně v pohodě :shock: . Jelikož je mi ale Kapice líto,tak jsem si přivezl další :lol: a tuto si nechám na náhradní díly :wink: .
U těhle motorů také zřídka praskají vložky válců, těžko se to odhaluje.

AUTOSERVIS 739404942
JM AUTOSLUŽBY Říčany

PříspěvekNapsal: ned srp 20, 2017 13:25 

vložky válců, v litinovým bloku?

PříspěvekNapsal: ned srp 27, 2017 18:20 
Člen klubu
Člen klubu

Citace:
vložky válců, v litinovým bloku?
Tak odlitky válců, na tenhle název jsem byl nejspíš za školou :D

AUTOSERVIS 739404942
JM AUTOSLUŽBY Říčany

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 23 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 1 2

Všechny časy jsou v UTC+02:00