...:::LANCIA KLUB - FORUM:::...

Právě je úte črc 17, 2018 23:29

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Mrtva baterka...
PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 13:58 

Mel bych dotaz, ktery se sice netyka Lancie, ale meho Saaba, ale u tohodle problemu je to asi jedno. Vcera jsem prisel k autu a na jednou neslo dalkou odemknout. Nedriv jsem myslel, ze mam vybite dal. ovladani, ale ani druhy klicek nefungoval. Tak odemknu auto manualne, strcim klicek do zapalovani, otocim a nic. Vubec nic. Ani to neskytlo. Pak jsem si vsiml, ze i hodiny v aute stoji, proste jako by bylo uplne bez proudu. Zkontroloval jsem, zda nezustalo neco zapnute, co by mohlo baterku pres noc vytlouct, ale ne.
Tak jsem ji (ackoliv jsem neveril tomu, ze muze byt ko, protoze auto pravidelne jezdi a nikdy nebyl ani naznak toho, ze by slabla) pripojil na nabijecku a po hodine zkusil dat zpatky, zda se aspon chyti. A skutecne se po pripojeni spustil alarm a po otoceni klickem se rozsvitily budiky, na start byla ale prilis slaba. Pujcil jsem si tedy merak a premeril ji. Mela jen 11,3V, tak jsem ji nechal od odpoledne az do dnesniho rana na nabijecce, ale dostala se jen na 12,07 V a silu mela opet maximalne na centralni zamykani a rozsviceni budiku, ale start ani nahodou. Psal jsem si o tom na fb s Jirkou 85, zda je mozne, aby do te doby bezproblemove fungujici baterka (Bosch, v aute od ledna 2014) z niceho nic odesla a rekl mi, ze jemu se jednou za jizdy baterka sama vyzkratovala, jinak ze pry ty nove baterky bezne uz po par letech odchazi...
Kazdopadne tedy k me otazce: Baterka je evidentne nenavratne ko, ale rad bych vedel, zda je technicky mozne, aby z niceho nic takhle odesla, nebo zda to bude spise nasledek a pricina muze byt nejaka zavada v aute, ktera ji oddelala? Nerad bych vyhodil pres sto ecek za novou, aby se mi treba vyzkratovala nebo nejak jinak odesla. Na druhou stranu, bez baterky s autem neodjedu ani do servisu a auto potrebuju. Jen bych rad vypatral pricinu, abych zbytecne nevyhazoval prachy za neco, co nepomuze... Nejake zkusenosti? Diky

Předmět příspěvku: Re: Mrtva baterka...
PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 20:11 
Člen klubu
Člen klubu

Stalo se mě kdysi totéž. Za jízdy odešel jeden článek a po zastavení dokázal doslova během pár minut vybít ty ostatní. Ta baterka je nenávratně KO.

Předmět příspěvku: Re: Mrtva baterka...
PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 20:21 

U Lybry se mi stalo něco velmi podobného.

Baterka měla asi 6 let. Den před "problémem" jsem normálně jezdil a nic nenasvědčovalo tomu, že by s baterkou bylo něco špatně. Další den chtěl brácha někde jet a už to ani neotočilo motorem.

Nabít se baterka nedala - i při malém nabíjecím proudu velmi rychle vyletělo napětí (takže nabíječka ukončila nabíjení), ale po nějakém čase stání bylo napětí zase nízké. Nastartovat se dalo jedině s "čerstvě" nabitou baterkou donesenou z tepla do auta.

Všechny časy jsou v UTC+02:00