...:::LANCIA KLUB - FORUM:::...

Právě je sob úno 24, 2018 04:30

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 30 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lancia Lybra 1.9jtd 85kw SW
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 17:37 

Zdravím ve spolek.

Jsem už třetím rokem vlastníkem Lybry a zažíváme spolu velmi krásných, i těch horších chvilek. Registraci na tomto fóru jsem poněkud zvažoval, ale když jsem slyšel že se zde pořádají i klubové akce a srazy tak jsem se rozhodl velmi rychle :-).

Něco k mé "italské milence"

Jedná se o velmi hezký kousek (aspoň v těch mých očích :-D) je to rok 2004 a motorová verze 1.9 jtd 85kw.
koupil jsem ho když měla naježděno 148800(snad) teď mám nějákých 175 000. Za tu dobu jsme teda prožili hodně věcí, musel jsem taky něco měnit: aleternátor 2x, komplet podvozek 1x (nevím co všechno ale myslím že ramena, stabilizátory, destičky, kotouče, jedno ložisko přední), potom znova stabilizátory. A jinak jenom filtry a olej. Co se týče interiéru tak si myslím že je velmi zachovalý, teda aspoň sedačky jsou bez skvrn, nepotrhané a neprosezené, horší to už je z volantem a řadící pákou které jsou "odřené".

Naneštěstí jsem si nechal čipnout motor od nějákého garážníka v Modřicích (u Brna) a od té doby se mi rozsvicuje kontrola airbagu a občas znak motoru (tuším EGR ventil?) ale dělá to už 10 000km a nic, tak na to prdím...

Nicméně, aktuálně mě trápí jiná věc, a to zase zničenej podvozek? Problém se projevuje takto: když se rozjíždím a spojka začne zabírat tak mi něco bouchá v přední nápravě, horší to je když couvám do kopce, v momentě kdy spojka začne zabírat tak auto začne cukat a moc to klepe. Tento "úžasný" jev je doprovázen tedy další perličkou, a to tím, že když jedu cca 75-85 a přidám plnej plyn tak auto začne nadskakovat jakoby najednou byly šišatý obě přední kola, divný je že když zatáčím třeba doprava a jedu 50 a dám plnej tak to dělá taky, do leva nic. Co sy myslíte že to může být?

Přílohy:
Poznámka: tohle mi upadlo + nefunguje SRC
obrázek.JPG
obrázek.JPG [ 110.09 KiB | Zobrazeno 1232 x ]
Poznámka: výhřívá si zadek na sluníčku
obrázek (4).JPG
obrázek (4).JPG [ 149.3 KiB | Zobrazeno 1232 x ]
obrázek (3).JPG
obrázek (3).JPG [ 456.92 KiB | Zobrazeno 1233 x ]
obrázek (1).JPG
obrázek (1).JPG [ 123.56 KiB | Zobrazeno 1233 x ]

Předmět příspěvku: Re: Lancia Lybra 1.9jtd 85kw SW
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 19:45 
Člen klubu
Člen klubu

..jestli to není kloub poloosy?

PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 20:10 

me zas napadlo ty gumy co sou na stabilizatoru ktere vsem odchazi.....
jinak te tu vitam a dojed na nakej sraz :lol:

Obrázek

PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 20:13 

vada v kloubu poloosy

Lancia Stratos replika v přípravě

PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 20:14 

Je to jenom tip, ale měl jsem něco podobného na jiném voze s dieselem a nakonec jsem zjistil, že mám utržený přední úchyt motoru(silentblok)

Marea 1,6,Punto 1.2 60s

ex:Audi A6 2.5 TDi Quattro, Lybra Berlina 1.6 LX,Bravo 2.0 20V HGT,Alfa Romeo 166 2.0 V6TB,Stilo 2.4 20V Abarth,Marea 20V

PříspěvekNapsal: sob kvě 18, 2013 12:29 

Díky za tipy, ten silentblok na motoru jsem si myslel taky že by to mohl být, ale známej mi řekl že když přidám hodně na rozjezdu třeba na jedničku tak by se celej předek měl něják zvednout. Nevím, jestli to je pravda nebo jeho výmysl nevyznám se v tom. Ještě jedna věc co jsem zistil, tak když podřazuji např z trojky na dvojku tak to dělá taky celekm dost, ale když podřazuji a zatáčím doprava tak to nedělá vubec, do leva nevím, to jsem ještě nepozoroval, jsem na tyhle věci antitalent.

Jen tak pro zajímavost teď testuji Bionaftu(FAME, MEŘO, B100) už jsem na to ujel 350km, a je to zatím v pořádku, teda zátah je trochu horší spotřeba vzrostla z 6,2 na 7, ale zatím jsem jezdil jenom po městě, těch 6,2 je dlouhodobá (za 13252km) těch 7 je jen za těch 350km... Motor je tižší, a starty jsou cca o půl sekundy delší...

Jinak mám ještě v plánu nakoupit černou alcantaru, nebo možná spíš nějkou podobnou látku (kvůli ceně) a ve volných chvílích tím potáhnout co nejvíce plastových částí v autě.

Všechny moje úkony budu zapisovat sem do vlákna, to znamená vývoj mého experimmentu z bionaftou (spotřeby, zimní starty, poruchy?). Taktéž moje úpravy interiéru.

Přeji vám hezký den přátelé.

PříspěvekNapsal: sob kvě 18, 2013 21:06 

K tomu mlácení: Karel 6 ti to už napsal.
K tý biosračce: přeju hodně úspěchů, při čištění celý soustavy.
Jinak tě taky vítám :lol:

PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 17:29 

Ahoj Pepo, máš s tím osobní zkušenost? Já jsem se o tom v poslední době dost informoval a narazil jsem na to, že lidi kteří s tím mají osobní zkušenost tak jsou s tím spokojení a pak je tady skupinka druhá která má argumenty "kamarád na to najel bla bla a měnil čerpadlo" "známej s tím zadřel motor". Můj známej to nezkusil, nikdo v mém okolí o tom nemá ani páru ani zkušenosti a všichni mě odrazují, ale když je tady možnost tankovat palivo které je čistě produktem obnovitelných zdrojů, produkuje nižší emise, a ještě se z něho neodvádí spotřební daň (teda spon podle toho co jsem se dozvěděl) tak já říkám tedy ANO, chci to tankovat. Nicméně, jestli už máš osobní zkušenost ty Pepo, nebo kdokoliv jiný tak jí sem napište, budu jedině rád.

Aktuálně mám najeto 447km na B100 spotřeba 7L, pokles na výkonu je trochu znát tím stylem že maximálka klesla z 220 na 210 (tachometrových), motor je línější spíš v nižších otáčkách (1200-1800) V nejblížší době budu měnit palivový filtr, ten co tam je, tak tam je už cca 20 000 km, přecejenom asi bych měl být trochu opatrnější vzhledem k B100...

Jinak zpět k tématu s tou poloosou, dnes se k tomu ještě přidalo takové bouchání (jako bych tahal kravský zvon :-D) při rychlosti 0-15km/h, myslíte si že je ještě bezpečné s tím jezdit? žádné zhoršení jízdních vlastností jsem nezaznamenal...

Hezký den.

PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 08:24 

Čoveče vlastní zkušenosti... V autě sice ne (to jezdí denně), ale od tý doby co dávaj tyhle biohnusy i do benzínu, tak v sekačce i pile jo - a určitě nejsou kladný... Jak to "leží" delší dobu v palivu, tak se tam udělá takovej gelovej mrmel... :? To platí o palivu, do kterýho to jenom přidávaj, ale jak je na tom to "čistě" bio, to radši nevim :-k

PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 09:24 

Jo, toho se taky obávám, teď to dělám tak že mám v autě vždy jenom půl až čtvrt nádrže a snažím se tankovat každý týden (jezdím denně cca 10-50km), předtím jsem natankoval plnou a měsíc jsem nic neřešil, bohužel teď to asi tak nepůjde. Na různých stránkách píšou že skladovatelnost jsou sice 3 měsíce, ale o kosmodisku říkají taky plno hezkých věcí :-D.

Ale přesně proto jsem se rozhodl že sem budu dávat poznatky a poruchy co jsem s tím měl. Ještě bych podotkl že u první menší poruchy se nezastavím, ono ani palivové čerpadlo není zase tak drahá záležitost.

Ještě otázka k těm poloosám, čeká mě o víkendu cesta na slovensko (2x 200km) myslíte si že je bezpečný jet s tím jak to teď je? znervózňuje mě jenom ten zvuk při těch nižších rychlostech...

PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 16:07 

jeste k tem bio srancum a tem kecam ohledne emisim myslim ze se uz doslo davno na to ze vyroba techto bio paliv zatezuje ekologii a zivotni prostredi daleko vice nez produkty z ropy :lol:

Obrázek

PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 20:44 

nech si auto někde prohlídnout,vono se ptát na foru jestli je něco bezpečný je docela blbost.

Lancia Stratos replika v přípravě

PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2013 21:22 

Já tu cestu asi absolvuji vlakem, auto je objednáno na pondělí do těch nejlepších rukou do autoservisu Sedlák. Takže do té doby s tím nebudu moc šaškovat. Mějte se hezky.

PříspěvekNapsal: čtv kvě 23, 2013 22:49 

Ahoj,až tam pojedeš,tak si všimni mé fialové Kappy,která u Sedláka čeká na operaci fouklého těsnění pod hlavou #-o :lol:

Ex : Lancia Thema 2.0i.e.
Ex : Fiat Tipo 1.4 i.e. DGT

PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 08:43 

Bionafta dělá snople i v nádrži, tam se to hezky usazuje a při nižší hladině se to rozvíří a čerpadlo si to pěkně nabere nebo si ucpe koš, vyčistit to není problém, jen to pak smrdí po celém autě. Ale možná lepší bionafta než to s čím nám tady jezdí některá auta zákazníků. Díky bohu že zrovna ti dva nejsou italové ale dva vw. Jednomu již motor zemřel, nedávno jsme mu jej měnili, jezdí na všechno co smrdí mastnotou takže vyjetý motorový olej není vyjímka, důvod odešlo vstřikovací čerpadlo, po pitvě pěkný hnus co v něm bylo. Druhý je tady už pár dní se stejným problémem, čerpadlo už nedokáže ani motor udržet v chodu na volnoběh a u těch věčných startů mu ještě chcípnul startér. Nepíšu ti to proto aby jsi nejezdil na bionaftu, ta ve výsledku není taková potvora byť v zimě ti to ten CR dá pěkně sežrat. Píšu to zde proto aby tě nenapadlo jako některé jiné zdejší lít do toho úplně všechno mastné. Je třeba si uvědomit v jakých letech byly naše ropy stvořeny a jaká nafta tenkrát byla... rozhodně ne tolik nadopovaná biosračkama jako dnes.

Jinak to tvé cukání atd.. jak ti tady už psali chlapi, klidně to můžou být klouby, ale taky ložiska a prakticky cokoliv na nápravě, zvuky se rády přenáší. V těch zatáčkách to určitě nebude dělat uložení stabilizační tyče jak tady někdo zmínil, to umí dělat binec na nerovnostech, v zátahu ještě ramena umí bouchnout pokud mají velké vůle na silenblocích. Jinak špatný kloub se zpravidla projeví tupým cvakáním v zatáčkách nebo svižném rozjezdu, ale na ten rozjezd to už musí být hodně špatné. Nejlepší je si auto zvednout, zkontrolovat vůle v uloženích atd. Klouby se samozřejmě na zvedáku jen neradi projeví, protože nejsou v zatížení.

Jinak k úpravám, to mne celkem zajímá co budeš tvořit. S tím chipem to nebyla zrovna dobrá volba, každý kdo o tom přemýšlí a hledá info narazí na Šarkana a to je profík na tyhle věci. Moje Lybra bude nyní také procházet úpravami, protože je to typ s turbem bez naklápěcích lopatek. Takže krom jiného turba, většího IC dostane i sadu chipů od Šarkana. A perlička na závěr dostane brzy i šestikvalta. Pořád jsme řešili proč jede tak málo až včera chlap natrefil na takový malý hloupý plastík a po jeho odstranění jsem dost zírala. Hned jsem ji šla projet a už je to úplně jiné kafé a ještě k tomu i spotřeba slezla dolů, tedy aktuálka, našlo se to teprve včera. Měsíčně najíždí nějakých 2500km, tak se uvidí další měsíc o kolik spadne. Jinak naše ropy tankují zásadně pouze naftu a v zimě jezdíme pro naftu do polska, protože ji tam mají levnější ale hlavně nezamrzá ani v našich podmínkách kde bývá klidně i skoro -35st.

Jeep Commander 5.7 V8 Hemi
Alfa Romeo 164 2.0 TS
http://www.carsch-auto.cz/

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 30 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00