...:::LANCIA KLUB - FORUM:::...

Právě je pát zář 21, 2018 06:33

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 674 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 4 545 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Robertová Dedra 1.6 LE
PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 07:41 
Člen klubu
Člen klubu

Dobrý den,
jsem tady nový a jsem velice potěšen vaší strankou o Lancii. Jelikož nam doma jedna stojí a je fakt povedená tak bych nejdřív měl pár dotazů ohledně auta. Za pár týdnu mi bude 18, řidičák dělám,což mě nabáda ktomu,že se tady přihlásit doufám můžu ikdyž nevlastním žádné auto ani řidičák.O auta se velice zajímam, vždycky se něco příhodí tak se snažím to nějak spravit, ale jen to co jde, protože zvedák doma nemám jen kanal v garaži takže výfuk byl nemáhavý ale baví mě to.No k věci. Mamé doma dedru 1.6 66KW r.v 97'' , jezdí s ní mamka a až budu řídit tak mam v plánu ji převezmout a starat se o ní ale má to určité riziko. Má to hodně elektriky v sobě na to jak je to staré auto a s tím sou největší potíže.Znervozňuje jestli ty problémy budou přibývat,chtěl bych aby mi vydržela ještě par roku a par věcí mam v planu tam doladit.Jsem Laik,motor sem neměnil tak mě nekamenujte že nevím postup při opravě klikovky, ale chtěl bych postupně času ty znalosti pobrat.Hodně sem pročítal toto forum ohledně dedry ale moc se jich tu nevyskytuje,ale hlavně sem nadšen těmi opravami vozu hlavně u Integral a dokonce i dedru tu par lidi renovovalo.To je prostě muj sen toho dosáhnout.
Příloha:
DSC03750.JPG
DSC03750.JPG [ 450.43 KiB | Zobrazeno 3764 x ]
Příloha:
DSC03751.JPG
DSC03751.JPG [ 424.11 KiB | Zobrazeno 3764 x ]
Příloha:
DSC03752.JPG
DSC03752.JPG [ 365.21 KiB | Zobrazeno 3764 x ]
Příloha:
DSC03753.JPG
DSC03753.JPG [ 382.5 KiB | Zobrazeno 3764 x ]

Naposledy upravil(a) Baltik 615 dne pát dub 12, 2013 20:12, celkem upraveno 4 x.

Předmět příspěvku: Re: Zdravím všechny fanoušky !
PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 12:44 
Člen klubu
Člen klubu

Tak hodně zdaru při zkouškách ať nemáš opilého komisaře a pak šťastné kilometry.

ex. Lancia Thema 2.0i - ukradena
ex. Fiat Regata 75 ie 3x
ex. Š 105 L

PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 16:12 

Ahoj. Táké přeji mnoho zdaru u zkoušek i v ostrém provozu. A nenech se odradit těmi drobnými chybičkami, co se u našich vozů občas objeví. Je to daň za jistou exkluzivitu, lít jen naftu do Ochcávky umí každý trouba :s-l: .
A jsem rád, máš stejnou verzi Dedry jak já (1.6 8v/90 CV). Moc jich tu není.

... a několik Fiatů

PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 16:36 
Člen klubu
Člen klubu

Děkuji ;-) , no zkoušky budu dělat v klidnějším městě raději at se vyhnu zbytečným chybám,a ať to mam z krku ale to až v září. těch 90 koníku se zdá byt pro někoho málo ale na tu dvojku a trojku to jede jak divé. Takže raději trochu investovat a mělo by to ještě všechno fungovat aspon par roku,elektrika je záludná,a navic do toho ještě servo vydava zvuky,předchozí majitel se nepáral s těsněním víka,hlavy a vany ](*,) (silikon je svinský) a olej je všude,pod víko sem hodil nové a hned je to lepší.Na sundání hlavy nemam znalosti,kliče a nejsou finance na srovnani atd..

PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 18:22 

Na normální ježdění to stačí a na lítání jsou letadla. Velká výhoda - je to jednoduchý stroj a díly jsou za pusu (rozvody, brzdy, ...). U 2.0 16v apd. by se to prodražilo. Nahoď foto :) . Taky na svém autě postupně odstraňuji chyby, a že jich tam bylo. Co mě vadí v provozu je dost krátký stálý převod, ale dal jsem o chlup větší gumy a mám klid. Jinak jsem velice spokojený.

... a několik Fiatů

PříspěvekNapsal: pát srp 05, 2011 06:56 
Člen klubu
Člen klubu

No naštěstí sem moc nekupoval díly tak snad to jak říkaš...za pusu :D/ Mě čeká zřejmě řemen na klimu,s kolama(pneu) bych taky něco rád podnikl ale čím víc širší,tím větší spotřeba ne? Ted to jezdi tak za 7-7,5, zase to lépe bude držet.Ještě takový laický dotaz,barevné upravy na motoru (hadičky,šrouby,víčka) projdou STK? A ještě bych chtěl nějak vyřešit sání,protože z airboxu to vede směrem do prava ke karoserii mezi světlo a kolo,jestli nebudou mit výhrady k tomu že by tam bylo něco navíc popřípadě jinak řešený celý airbox.. :?:

PříspěvekNapsal: pát srp 05, 2011 21:27 

Ten airbox tak má být, mám to stejně. Bere vzduch u blatníku za blinkrem. Můžu ti to aj vyfotit. Tak nerozumím tomu, jak to máš řešené jinak :-k . A k barvám: i kdyby sis tam namaloval srdíčka, kytičky nebo třeba růžový puntíky, tak to tomu technikovi na STK to může být jedno, nezasahuješ do konstrukce vozu. To samozřejmě platí i pro ostatní komponenty. Pokud bys ale místo airboxu dal "kuželový tuning filtr", už by tě vyhodit mohl mj. i proto, že teoreticky zvyšuješ výkon motoru nebo kvůli X dalších zdůvodnění.

... a několik Fiatů

PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 04:28 

Tak tak, nejde o vzhled motoru - neberu když někde prosakuje olej jak... :), na STK jim jde o to, jestli splňuje ty konstrukční podmínky a limity co jsou daný v sérii.

A teď narovinu. Můžeš na STK narazit na blbce, kterej ti udělá kvůli filtru peklo, jinej nad tím mávne rukou. Záleží na tom, jak bude kdo rozumnej. Navíc s tím filtrem. K originál motoru se to snad ani nevyplatí předělávat. Oni snad v Lancii dobře věděli proč to tak řeší a nejrozumnější by byla vložka do airboxu - od KN, Green apod. Bude to bez problémů na technický a když ho jednou za čas vypereš a naimpregnuješ, tak ti vydrží dýl jak auto ;) :)

PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 11:13 
Člen klubu
Člen klubu

Ano, mam to tak stejně jak piše Micos, ale nějak mi to nelezlo do hlavy že zrovna tam je to ideální,při jízde je tam minimum proudícího vzduchu,než třeba kdyby to vedlo do masky,muj nazor. napadlo mě že bych tu trubku natahnul směrem dopředu ale níže jak je v předním narazníku v tom plastu ta mřižka uplně dole,z airboxu to je pěkně rovně dolu,že při jízde by byl lepší přístup vzduchu,prosím nekamenujte mě za takové výplody [-o< ,protože to pro někoho muže být směšné ale vrtá mi to hlavou.

Naposledy upravil(a) Baltik 615 dne pát dub 07, 2017 08:19, celkem upraveno 1 x.

PříspěvekNapsal: úte srp 16, 2011 21:05 
Člen klubu
Člen klubu

Tak sem si neska pohral s tím sáním,tu trubku co směřovala z airobxu ke karoserii sem vyndal a dal jinou co vede z pod mlhovky(pod mlhovkou je v plastu mřížka takže 100% přístup k proudícímu vzduchu)do airboxu,2 kolenka a jedna rovna,celkově to měří asi 40 cm,spoje sem předělal at to nikde neodsává a uvidíme jaky to bude mit vliv,jedno je jisté,pří vyšší rychlosti motor bude mít lepší přístup k nasavánemu vzduchu,příp. větší tok vzduchu,změřím spotřebu popř.jestli se auto bude chovat jinak a pak se uvidí,buď nechat nebo vrátitt zpět.Vypada to jako volovina,ale nevím v čem to je horší,popř.nechápu proč to v továrně natáhli do místa,kde se dostává minimum vzduchu při jízdě.

PříspěvekNapsal: stř srp 17, 2011 05:46 

ten přívod je schovanej u každýho auta a je to hlavně pro to aby se do sání nedostávaly nečistoty takhle budeš nasávat i listí, brouky a za deště i vodu s blátem

PříspěvekNapsal: stř lis 16, 2011 16:05 
Člen klubu
Člen klubu

Tak po par měsících sem tu hodil par fotek, je to nic moc, předem se omlouvám ale muj bomba Sony Ericsson K750i není ve své vyrcholové formě :lol: .
Chci si od kamaráda pujčit digi.foťak a něco lepšího pořídit, ale nějak se nemůžu k tomu dostat

PříspěvekNapsal: stř lis 16, 2011 16:08 
Člen klubu
Člen klubu

Jinak řidičák jsem úspěšně zvládl a mam už něco přes 500 km najeto v tom to italském stroji a jsem rád že mam tu čest ji řídít i přes všechny ty nedostatky a nejsem uplně vlastník auta :D

PříspěvekNapsal: stř lis 16, 2011 17:29 

No vypadá celkem pěkně, ale ty poklice z Baumaxu už měly dávno spát. :D

PříspěvekNapsal: stř lis 16, 2011 17:48 
Člen klubu
Člen klubu

To mi povídej, naštěstí jsem je nekupoval já, ty už tam byly, sháním tyto : http://www.i-bazar.cz/pictures/pics/lan ... 655928.jpg jiné mi prostě na dedru nesedí,s mým minimálním studentským příjmem to jde těžko ale na jaro chci na ně přezuvat :D
Jinak díky :), na fotce to sice moc nejde vidět ale lak na tom není dobře, sem tam nějaký puchýřek, škrábance, narazníky škrtlé a nic stím neudělam

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 674 příspěvků ]  Přejít na stránku 1 2 3 4 545 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00