Repas vodní pumpy <1.9 TDs>

Návody na opravy a individuální úpravy.
Vkládejte POUZE hotové návody.
Pravidla fóra
V této sekci budou uváděny pouze návody na individuální úpravy nebo opravy aut. Nesmí se zakládat témata s dotazy typu "potřebuju poradit s....". V názvu tématu uveďte na jaký model, motor je oprava (úprava) určena. Snažte se svůj popis doplnit co nejvíce informacemi a nejlépe i fotodokumentací.
Příspěvky v tomto fóru podléhají před zobrazením schvalováním. Za každou radu a tip na opravu a úpravu předem děkujeme. Pomáháte sami sobě :)

Upozornění: V moment odeslání se stává návod majetkem lanciaklubu a není dovoleno ho bez souhlasu vedení LK dále publikovat. Neplatí pro publikování návodů osobou, který ho vytvořila.
Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dresik 28
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9943
Registrován: pát kvě 13, 2005 12:03
Bydliště: Praha-východ

Repas vodní pumpy <1.9 TDs>

#1 Příspěvek od Dresik 28 »

Základem úspěchu je mít k dispozici nějaký menší lis a sehnat potřebné součástky tj: ložisko a ucpávku

Po vymontování z auta čerpadlo rozpůlíme (odmontujeme polovinu s přívodní trubkou) a odšroubujeme řemenici, nezapomente vyšroubovat jistící sroub viz foto, posléze múžeme vylisovat celé ložisko s ucpávkou a vrtulkou, tím způsobem, že tlačíme na samotnou hřídelku ,aby sme ji vylisovali z trojhrané příruby, která se opře o tělo samotného čerpadla. Tělo samotného čerpadla kvalitně podložíme litina je křehká!!
Obrázek
nyní nám zbývá vylisovat hřídelku z vrtulky a je čerpadlo rozebraný.
Obrázek
nová a stará ucpávka
Obrázek
Obrázek
Obrázek
nový ložisko již na správným místě ale chce to troch zručnosti se trefit aby se dal zašroubovat potom ten pojistný sroub a zapadl do dírky v ložisku
Obrázek
Obrázek
přívodní roura je v čerpadle jen nasunuta na O kroužek něco na zpúsob odpadních rour od umyvadla, pokud je přívodní roura dobrá není nutno rozdělávat, já sem ju měl děravou jak cedník.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Za návod děkuji uživateli T505.
Naposledy upravil(a) Dresik 28 dne stř kvě 14, 2008 18:51, celkem upraveno 1 x.
Lancia Delta HF Integrale 8v
Lancia Beta 1300
Alfa Romeo 75 1600 carb
Alfa Romeo MiTo 1.4TB QV
Iveco Daily bus
Iveco Daily I odtahový speciál
ITALMOTORI

Odpovědět