...:::LANCIA KLUB - FORUM:::...
http://lanciaklub.cz/

řízení s posilovačem Delta I
http://lanciaklub.cz/viewtopic.php?f=17&t=127574
Stránka 1 z 1

Autor:  Jirka 18 [ pát říj 17, 2008 20:55 ]
Předmět příspěvku:  řízení s posilovačem Delta I

Kapku nám blblo řízení na Růže,skřípalo a hlavně dost prosakovalo do manžet tak jsem se ho rozhodl rozebrat a zkusit poopravit :lol: :lol: Teď funguje dobře,tak se podělím,třeba se to někomu šikne........


Základem je řízení z auta vyndat--to popisovat nebudu,protože sprostě se tu psát nesmí 8-) 8-) 8-)

Rozebrání není zas tak složité,jen to chce trpělivost


Jako první z hřebene odšroubujeme obě tyčky čepů řízení-je tam normální závit,jen je potřeba odklepnout zajištění proti povolení.

Dále sundáme krycí misku 5,pod ní je matička-pryč s ní. Z druhé strany je sestava ve složení zvenku-gufero,segrovka,plastové kolečko,gufero--všechno to vyndáme a pak to celé opatrně vyklepneme z ložiska v těle řízení.

Dále musíme vyndat pojistku na pozici A Vyndavá se takovou malou podélnou dirkou,jeden konec se zobáčkem povytáhnem a pak jí vytočíme po směru šipky.

Teď půjde vytáhnout hřeben směrem k té pojistce-po vytažení uvidíme soustavu gufer.

Průšvih je,že jedno gufero je v dílu 1 a dostanem se k němu jenom tak,že rozeberem díly 1 a 2 Jde to blbě,jsou zasunuté do sebe a těsněné gumovým kroužkem a navíc jsou zajištěny 4 zálisy-ty je třeba alespoň trochu povolit-já je trochu navrtal a pak to jakž takž šlo--po rozebrání uvidíme v díle 1 gufero který už bude přístupný pro výměnu.

Na pozici B jsou nějaké kroužky asi ze silonu,jdou bez poškození dost blbě sundat a hlavně jsem během pátečního odpoledne nezjistil kde je sehnat,takže jsem je jenom proházel mezi sebou-jenom se otáčejí a byli jak nový.


Pak stačí vzít gufera do pytlíku,nakoupit nová--všechny mě stály 64 Kč,rozměry jsem nějak zapomněl poměřit :oops: :oops:

Pak už není nic složitého to zas všechno poskládat a za ohromného nadávání zas narvat do auta :? :?Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/