...:::LANCIA KLUB - FORUM:::...

Právě je čtv úno 22, 2018 20:51

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 177 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 16 7 8 9 1012 Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: čím v budoucnu nahradit Lybru?
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 15:03 

ja chci Fiat Freemont 8-) sice jen 4 valec ale co se da delat

Obrázek

PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 16:09 

Citace:

Ve freemontu můžeš mít 3.6 V6, ber ho, je dobrej :).

Saab 9-5 2.3t "Milino"
Subaru B9 Tribeca
Další:
Ford Mondeo Tournier 2.0TDCi
Fabia 1.4 16V "Šedivák"
ex:
k SW VIS,16VT

PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 21:30 
Člen klubu
Člen klubu

k tomu Fordu... já sháním ST 220 pro kamaráda a pro jiného 2.5 V6 už pěkně dlouho. nic moc právě není a když, tak je okamžitě pryč.... :/

Ford Mondeo ST 220
BMW M3 E46

history: Lancia Lybra JTD, Lancia Prisma TDS, Lancia Prisma Integrale

PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2016 05:52 

Citace:
Citace:

Ve freemontu můžeš mít 3.6 V6, ber ho, je dobrej :).

myslis ten motor nebo auto jako takove ze je dobre? a kolik takovej motor zere?

Obrázek

PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2016 08:31 

Motor.
O freemontu do budoucna také uvažuji (včetně dárce konstrukce, Journey), pokud bude někde slušný a za rozumnou cenu. Tedy je spíše v seznamu co bych si dovedl představit, pokud budu měnit saaba.
3.6 V6 je v různých autech včetně Voyageru, Jeepu atd a neslyšel jsem, že by s ním byly problémy. Journey může mít palivové mapy na E85, Freemont v sérii kupodivu ne (jak moc je problém je přehrát, to nevím).
Spotřeba se podle testů a spritmonitoru dá udržet do 10, ale průměr spíš 12, záleží na charakteru používání.

Saab 9-5 2.3t "Milino"
Subaru B9 Tribeca
Další:
Fabia 1.4 16V "Šedivák"
ex:
k SW VIS,16VT

PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2016 09:30 

Me kamarad, ktery driv delal prodejce Lancie v Imofe rikal, ze vsechny 3,6 Pentastar by teoreticky mely umet jezdit na E85, ale Fiat z nejakyho duvodu pro nektere trhy upravil software tak, ze na to ten Motor jet nechce. To byl problem treba ceskeho trhu, ale auta prodavana ve Francii na E85 jezdi normalne.

PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2016 10:14 

Kamarád fiatář měl Freemonta asi půl roku, než se zase vrátil k normálnímu Fiatu (500X). Měl v tom 2.0 Multijet a ten motor byl asi jediná fakt dobrá věc na tom autě.
Zpracování za ty peníze nic moc, mizerně to svítilo - Lybra s halogeny je oproti tomu noční stíhač, jízdní vlastnosti se podobaly spíš nějakýmu horšímu SUV atd. Po přechodu z Brava 2 s tím byl hrubě nespokojenej. Ale možná, že u ojetin budou zajímavé ceny, které by to mohly vyvážit a pak by tomu člověk ty nedostatky odpustil. On to měl od nova a byl rád, že se toho docela výhodně zbavil. A myslím, že po tom, co jste zvyklý na Lancii, by to rozčarování bylo ještě větší. Takže, než o tom začnete uvažovat, někde si to pořádně projeďte a prohlídněte.
Je na tom šíleně znát, že je to Amerika a vyrábí se v Mexiku. Věci, který mám na Jeepu vyrobený v Mexiku jsou taky dost zoufalý.

PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2016 10:45 

Je to amerika se svými pros and cons, potřebuji dálniční križník, tak by mi mohl vyhovovat. Nicméně až na to přijde, tak stejně budu něho muset vlézt, nevejdu se do všeho :).

Saab 9-5 2.3t "Milino"
Subaru B9 Tribeca
Další:
Fabia 1.4 16V "Šedivák"
ex:
k SW VIS,16VT

PříspěvekNapsal: pát zář 16, 2016 20:13 
Člen klubu
Člen klubu

odvětrávací hadice a svíčky ve Fordu mám taky vyrobené v Mexiku :lol: no, taky to je jediný, co se posralo :lol:

Ford Mondeo ST 220
BMW M3 E46

PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2016 08:43 

Včera jsem byl vyzkoušet zachovalou C5 2.2HDI rv. 2002 (exclusive). Celkem fajn auto, jen délka kufru nic moc oproti stejně velké vectře nebo accordu. I bych si na to auto zvykl, pohodlná kára, hydractive podvozek je supr (i to zvýšení se občas hodí). Výpava - snad všechno co si lze přát a všechno kupodivu i funkční. Koroze téměř žádná - obrovský rozdíl oproti mazdám či fordům. Překvapila mně absence vibrací od motoru, asi nejlepší co jsem u dieslu viděl, studený motor a vibrace opravdu téměř žádné - srovnatelné s benzínem. Co mi ale vůbec nevyhovovalo a myslím si že tam je něco špatně, stejně jako u dříve testovaného volva s 2.0HDi, neb nevěřím že ty motory jsou špatné celkově - do 2000ot to prostě nejelo, ale vůbec, prostě plný plyn a zrychlení šneka - pak to zabralo jak staré TDI. Vzhledem k ceně toho auta nad tím ejště uvažuju, tohle by se mělo nějak pořešit (vstřiky, zatuhlá regulace turba, váha vzduchu... čert ví u těch td motorů, musela by na diagnostiku)

PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2016 22:33 
Člen klubu
Člen klubu

s C5 z roku 2005 jedu občas do práce s kolegou. hele no co si budeme, je to svezení jak na poštáři, fakt dobrý. až se mi z toho pohupování houpe žaludek a to teda nemám s tímhle problémy :) :) a nejede to teda taky, takže tam nebude chyba, to je prostě stará smradlavá nafta. a že by to teda bylo tiché, to nesouhlasím. možná odhlučnění, to je solidní, ale motor chrčí strašlivě :) a elektrika mu celkem zlobí, takže to že tam všechno fungovalo byla spíš náhoda... :)

Ford Mondeo ST 220
BMW M3 E46

PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2016 07:53 

Citace:
s C5 z roku 2005 jedu občas do práce s kolegou. hele no co si budeme, je to svezení jak na poštáři, fakt dobrý. až se mi z toho pohupování houpe žaludek a to teda nemám s tímhle problémy :) :) a nejede to teda taky, takže tam nebude chyba, to je prostě stará smradlavá nafta. a že by to teda bylo tiché, to nesouhlasím. možná odhlučnění, to je solidní, ale motor chrčí strašlivě :) a elektrika mu celkem zlobí, takže to že tam všechno fungovalo byla spíš náhoda... :)
Na to že bych sehnal benzín v pěkném větším autě už jsem pomalu rezignoval, navíc by stějně musel jít do plynu abych to ukrmil. Když už se nahodou něco najde, tak za to chtějí moc (například vectra 2.2 benzín/lpg 14let staré - 100tis :/ ) Když porovnám nafťáky, tak nevím co tam má ten tvůj kolega za motor, ale 2.2hdi je jeden z nejtišších (srovnatelný s hondím 2.2ctdi), co se týče vibrací tak je na tom ještě lépe, takže opravdu, to auto bylo tiché (například tvé oblíbené mondeo - s 2l benzínem bylo tišší možná akorát na volnoběh). A že to normálně pod 2000ot nejede, tomu se mi nechce věřit, pokud je motor v pořádku - ten motor dostal několik ocenění ve své době. Fiatí 1.9 - i ta co máš v lybře, ale ještě lépe novější 88 a 110 kw se vytáčí celkem snadno právě i z nízkých. 2.4 se zbírá už od 1200, takže ta díra by mi tam vadila, než se rozjedeš na křižovatce tak je to porod a pak najednou - no prostě uplne tdi (krome zvuku), a to nechci :D Ale auto jako takové nezatracuju, ceny nízké, vývbavy super, díly celkem levné, podvozek suprový, a hlavně skoro nereznou.

PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2016 09:48 
Člen klubu
Člen klubu

Citace:
a elektrika mu celkem zlobí, takže to že tam všechno fungovalo byla spíš náhoda... :)

To se zrovna moc nehodí takovouhle závadu zveličovat na lancia foru :D

PříspěvekNapsal: čtv zář 22, 2016 09:51 

No jo, ale jestli to bereš z pohledu tvýho auta... Tam je spíš obrovská náhoda, že ještě neshořelo :lol:

PříspěvekNapsal: stř říj 12, 2016 10:37 

Tak pokračování peripetie hledání nástupce Lybřičky :) už to sem píšu spíše pro pobavení.
Objem chechtáků vyhrazených na auto se po rekonstrukci bytu (ze které se stala noční můra a černá díra na peníze) je teda ve výsledku dost malý, takže ve výběru zůstalo to, co se dá za těch pár koupit s nějakou šancí že to nebude úplný vrak. ve výběru zůstalo mondeo kombi po r 2005 (2.2 nebo 2.0 -dehet, benzín je nesehnatelný) a citroen C5II.
Mondeí na výber pár je, 2.2 jsek okouknul dvě, přijdou mi hlučné ale asi to budu muset snést, jede to solidně, řazení fajn, auto celkem fajn celkově.
C5II mně prostě okouzlila tichem a pohodlím, tak ji ještě zkusím než se rozhodnu.

Ale pánové, co jsem si u poslední prohlídky mondea zažil :) Auto jsme byli projet, pán mne vyvezl kousek za město a předal mi řízení, super, tak jsem na to v prvním kopci pořádně šlápl ať vidím jestli nevyskočí chyba nebo kouř a jak jsem zvyklý vytočit až k omezovači, asi ve 110 začalo celé auto vibrovat, sundal jsem nohu z plynu vyděšen říkám "to asi není v pořádku" - z majitele vylezlo jen "já s tím jel po dálnici a nikdy to nedělalo", ok, otočili jsme to a cestou zpět v zatáčce už volnějším tempem na chvíli to samé. Dobrý, dojeli jsme, poděkoval jsem s tím že si to promyslím a dám vědět. Ještě jsem se utvrdil od spolujezdkyně v tom že se mi to nezdálo. Majiteli jsem napsal že se mi auto líbí ale že budu požadovat opravu toho vibrování a navrhl jsem ať to nechá prověřit a vyřešit nebo že to vezmu ale fakturu za případnou opravu mu pošlu.
:) pak nastalo peklo, volal jsem a z druhé strany jen nadávky, že jsem pako, že mu huntuju auto a pak chci nějakou opravu zdarma, a že je auto naprosto v pořádku. No němělo cenu cokoli vysvětlovat. Majitel je člověk vzdělaný, vysokoškolský profesor s několika tituly. Ve starém autě mění olej po 20tis a jezdí zásadně předpisově a na spotřebu.
Tak nevím, má cenu od takového člověka kupovat? Sice auto "nehuntoval" ale díky tomu kdoví na co ještě nepřišel že je v háji.

Odeslat nové téma  Odpovědět na téma  [ 177 příspěvků ]  Přejít na stránku Předchozí 16 7 8 9 1012 Další

Všechny časy jsou v UTC+02:00